FC Liverpool oznámil rekordný zisk vo výške 106 miliónov libier

.

Liverpool bol finančne podporený behom finále Ligy majstrov minulú sezónu, ktorá získala približne 72 miliónov libier. Tiež im pomohol strelec stredopoliar Philippe Coutinho vo výške 142 miliónov libier v januári 2018 do Barcelony.
Leicester City dosiahol rekord za čistý (po zdanení) zisk vo výške 80 miliónov GBP v rokoch 2016-17 (92 miliónov GBP pred zdanením) po dosiahnutí štvrťfinále Ligy majstrov v roku 2017.

uefa

Po skončení sezóny premier League sa Liverpool vyvíja s obhajujúcimi šampiónmi Manchester City na prvý anglický top-flight titul za 29 rokov a tento úspech sa zrkadlil aj mimo ihriska.
Príjmy z médií sa zvýšili o 66 miliónov libier na 220 miliónov libier, komerčné tržby o 17 miliónov libier na 154 miliónov libier a súčet príjmov o 7 miliónov libier na 81 miliónov libier.
V príjmovom rozpätí Liverpool prekoná Arsenal na treťom mieste v Premier League za Manchester United a Manchester City.
Do klubu prišlo celkovo £ 137m z prestupov hráčov. Klub tvrdí, že všetko bolo opätovne investované do tímu, pričom výdavky na nových hráčov dosiahli viac ako 190 miliónov libier.

Andy Hughes, výkonný riaditeľ klubu, povedal: "Čo sme videli, je stabilné a trvalé zlepšenie finančnej pozície klubu v posledných rokoch.
"Tento nárast a nárast príjmov nám umožnil výrazne reinvestovať tak v hracie družstve, ako aj v operačnej infraštruktúre futbalu.
"Finančné výsledky sa menia v závislosti od obchodných nákladov hráča a načasovania platieb, no v týchto najnovších výsledkoch je jasné, že ďalšie posilnenie našej základnej finančnej základne a zisky sa reinvestujú v družstve a infraštruktúre."

.

kruzy

Klub tiež tvrdí, že ich platformy sociálnych médií mali 14% rast, pričom ich celkový počet sa zvýšil na viac ako 60 miliónov nasledovníkov naprieč digitálnymi kanálmi a že v máji 2018 mali najvyššie sledované čísla za klub Premier League a tretina všetkých športov klubu na celom svete.
V januári sa klub v poslednom vydaní Deloitte Futbalovej peňažnej ligy zdvihol dve miesta do siedmeho.

FC Liverpool oznámil rekordný zisk vo výške 106 miliónov libier
5 (100%)1
.